Публічна інформація        30 Серпня 2018        115         0

Серпнева конференція педагогічних працівників. Нова українська школа.

28 серпня у приміщенні Запорізької обласної ради відбулася традиційна серпнева конференція педагогічних працівників « Нова українська школа та Концепція розвитку педагогічної освіти», в якій взяли участь – Шаров Олег Ігорович, генеральний директор директорату вищої освіти і освіти дорослих Міністерства освіти і науки України, Бриль Костянтин Іванович, голова Запорізької обласної державної адміністрації, Григорій Вікторович Самардак, голова Запорізької обласної ради, Гугнін Едуард Анатолійович, заступник голови Запорізької обласної держадміністрації, а також керівники освітніх установ і педагогічні працівники Запорізької області.


На конференції було розглянуто питання «Про результати роботи галузі «Освіта» Запорізької області у 2017/ 2018 н.р. та пріоритетні завдання на 2018 /2019 н.р. в умовах упровадження Нової української школи».
Конференцію відкрила директор Департаменту освіти та науки Озерова Тетяна Ярославівна. Привітавши освітян і підсумувавши результати роботи освітньої галузі в минулому навчальному році, вона визначила пріоритетні завдання в умовах упровадження Нової української школи. Тетяна Ярославівна наголосила:
«Сучасний учитель – це постійна праця над собою, уміння аналізувати, навчатися, анонсувати свій досвід і удосконалювати свої ідеї у пошуках нових підходів до кожної дитини. Якісна українська освіта-це засіб захисту незалежності, цілісності, демократичності, європейської цінності України».
Голова Запорізької обласної державної адміністрації Бриль Костянтин Іванович, звертаючись до освітян, зазначив:
«Запорізька область залишається одним із лідерів у системі освіти. Це стосується як напрямку інклюзії, так і інших. Той методичний матеріал, який напрацьовують наші освітяни, є базовим для всієї України. Активно співпрацюючи з Благодійним Фондом Порошенка, за особистої підтримки Марини Анатоліївни Порошенко, ми дійсно на передовій реформування освіти. Ми прекрасно розуміємо, що майбутнє нашої країни залежить від наших людей і наших дітей. У цьому прискореному русі геополітичного світу виграють ті країни, в яких людський фактор, людський потенціал буде на тому рівні, який забезпечить вимоги сьогодення. Два найважливіших напрямки для нашого регіону – це освіта і медицина. Нині у співпраці з обласною радою виділено чималі кошти на створення ІРЦ у нашому регіоні. Як зазначив Президент України Петро Порошенко під час виступу на Всеукраїнській серпневій конференції педагогічних працівників «Нова українська школа: старт реформи, участь громад», «Ключ до успіху всіх реформ і всіх перетворень – у системі освіти, у ваших руках. Креативні, творчі молоді люди з українськими, європейськими цінностями змінять країну». Тож ми обов’язково будемо навчати наших дітей, або Україна буде позаду».
Голова Запорізької обласної ради Григорій Самардак подякував освітянам за самовіддану працю:
«Нехай цей рік принесе вам нові звершення й задоволення від роботи, успішних учнів і, головне, можливості працювати й змінювати українську школу на краще в мирних умовах. Запорізька область посідає провідне місце у запровадженні освітніх реформ, а педагогічні кадри відрізняються високим професіоналізмом та відповідальністю. Обласна рада завжди була й залишається надійним партнером у реформуванні галузі освіти в Запорізькій області».
Шаров Олег Ігорович, генеральний директор директорату вищої освіти і освіти дорослих Міністерства освіти і науки України, подякував за запрошення, відзначив високий рівень роботи облдержадміністрації та обласної ради, які завжди були і залишаються надійними партнерами для нашої системи освіти. Олег Ігорович акцентував увагу освітян на одному з важливіших аспектів нової української школи – забезпечення педагогічними кадрами і проаналізував « Концепцію розвитку педагогічної освіти».
«Сьогодні вкладаються великі кошти, великі сили, великий ентузіазм у те, щоб нова українська школа була започаткована, але як відбудеться нова українська школа, залежить від українського вчителя більше, ніж від будь-якого іншого фактора. Так ось, нова українська школа потребує нового вчителя високого професійного вдосконалення, такого, який зможе встановити партнерські зв’язки з учнями і батьками, працювати інакше, по – новому, зорієнтовано на становище. Велика роль у досягненні цього фактора приділяється модернізації сучасної освіти, а саме новаціям, серед яких: стажування у кращих педпрацівників, педагогічна інтернатура, ваучер професійного розвитку педпрацівника, національний та незалежні портали розвитку педмайстерності тощо»,-наголосив Олег Ігорович.
Торкаючись питання професійної (професійно-технічної) освіти та фахової передвищої освіти, Олег Шаров зазначив, що такої ланки освіти як коледж у більшості країн світу немає. Створення ж такої ланки як фахова передвища освіта є свого роду компромісом, який враховує національні особливості і дає можливість створювати гідні умови навчання.
« Неузгодженість стандарту фахової передвищої освіти та професійних стандартів освітньо-кваліфікаційного рівня «молодший спеціаліст», різні ліцензійні умови не дозволяють прискорити процес переходу коледжів, технікумів у професійну (професійно-технічну) освіту, який і так є доволі болючим, і забезпечувати підготовку фахівців із вищою професійною освітою», – зазначив Олег Шаров.
У рамках конференції кращих педагогів Запорізької області відзначили почесними нагородами.
Гості й освітяни відвідали виставку науково-методичних матеріалів навчальних закладів Запорізької області, присвячену темі «Нова українська школа: простір освіти для сучасних українців».